11.12.2017

За участі прокурора господарський суд зобов’язав лісокористувача відшкодувати 1,7 млн грн збитків, завданих незаконною вирубкою 460 дерев

  

Органами прокуратури області проводиться системна робота, спрямована на протидію правопорушенням у сфері лісокористування та стягнення заподіяних державі збитків.

Так, органами Держекоінспекції в області за результатами проведеної перевірки зафіксовано факт незаконної вирубки дочірнім агролісогосподарським спеціалізованим підприємством, що є постійним лісокористувачем, 460 дерев сосни та акації білої поза межами ділянки, передбаченої для вирубки без лісорубного квитка. Внаслідок таких дій  заподіяно збитків на суму 1 ,7 млн грн. З метою їх відшкодування уповноважений орган державного контролю звернувся з позовом до суду.

Зважаючи на актуальність справи та розмір заподіяних збитків, прокурором здійснено вступ у розгляд даної справи на стороні позивача.

За активної участі прокурора, судом визнано факт порушення постійним лісокористувачем природоохоронного законодавства та повністю спростовано висновок експерта, наданих у ході проведення експертного дослідження за клопотанням представника відповідача.

Як наслідок, рішенням суду від 07.12.2017 позов задоволено та зобов’язано лісокористувача відшкодувати 1,7 млн грн, завданої шкоди шляхом перерахування коштів до спеціального фонду Державного бюджету України.

Правову оцінку діям конкретних службових осіб, з вини яких допущено зазначені порушення, буде надано в рамках кримінального провадження, досудове розслідування в якому наразі триває.  

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

кількість переглядів: 1332