04.09.2019

Прокурором поновлено конституційне право особи на медичну допомогу

  

Прокуратурою області забезпечено невідкладне реагування за фактом надзвичайної події, пов’язаної із навмисним завданням шкоди своєму здоров’ю одним з в’язнів у Державній установі «Чернігівський слідчий ізолятор».

Напередодні прокурори отримали повідомлення про вчинення акту самокалічення в’язнем, який за допомогою леза від одноразового станка для гоління пошкодив шкіру на передпліччі однієї з рук.

З’ясовано, що причиною такої протестної поведінки є зволікання медичних працівників у вирішенні питання продовження фахового лікування ув’язненого за отриманими ще на початку літа рекомендаціями щодо  оперативного втручання у спеціалізованому закладі.

За наявними даними вбачається, що працівниками Чернігівської міської медичної частини філії Державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» допущено невиправдану затримку в направленні вказаної особи до територіального закладу охорони здоров’я задля отримання лікування у повному обсязі.

На очевидне порушення конституційного права особи на медичну допомогу прокуратурою області внесено документ реагування керівнику Чернігівської філії Державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України». Одночасно від керівництва слідчого ізолятора вимагається забезпечити супровід хворого до лікувального закладу. Порушено питання про відповідальність винних осіб.

 

Довідково: наприкінці 2017 року Міністерством юстиції України в ході реалізації «пенітенціарної реформи» створено Державну установу «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України», а також відповідний структурний підрозділ – філію в Чернігівській області, як незалежну, відокремлену від слідчого ізолятора установу.   

 

 

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

кількість переглядів: 179