27.11.2019

Прокуратурою області забезпечено стягнення до бюджету коштів, призначених для ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування

  

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду ще у 2018 році задоволено позов прокуратури Чернігівської області про стягнення з фізичної особи плати за проїзд автомобільними дорогами транспортним засобом, параметри якого перевищують нормативні, у сумі 91 тис. грн.

Наразі, завдяки послідовній позиції прокурора, яким активно застосовувалися права учасника виконавчого провадження, у тому числі право на внесення скарг на бездіяльність державного виконавця,  забезпечено реальне виконання рішення суду шляхом стягнення з боржника 91 тис. грн. на користь Державного бюджету України.

Довідково.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», плата за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні зараховується до державного дорожнього фонду, утвореного у складі спеціального фонду Державного бюджету України, з якого фінансуються видатки на виконання робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг загального користування.

Наведене питання є нагальним, оскільки за даними Державної служби України з безпеки на транспорті, 97% доріг у країні знаходяться в незадовільному стані, а 30% - у повністю зруйнованому. 

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

кількість переглядів: 196