22.04.2015

Прокуратурою Чернігівської області доведено в суді вину особи у шпигунстві на користь Росії

    

Прокуратурою Чернігівської області доведено в суді вину особи у збиранні з метою передачі представникам іноземної держави відомостей, що становлять державну таємницю (ч. 1 ст. 114 Кримінального кодексу України) та у зберіганні та придбанні бойових припасів та вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України).

Шпигуна, який прибув з РФ і мешкав у м. Чернігові, викрито в минулому році при спробі заволодіти таємними документами.

Після затримання в підозрюваного були вилучені карабін з оптичним прицілом, патрони для вогнепальної зброї та тротилова шашка, які він зберігав без передбаченого законом дозволу.

Як встановлено досудовим розслідуванням і підтверджено в суді, на території Чернігівської області цей громадянин як особисто, так і шляхом залучення до негласного співробітництва інших осіб, здійснював збір розвідувальної інформації у сфері розробки технологій виготовлення військової зброї, товарів військового призначення, а також компрометуючої інформації стосовно співробітників правоохоронних органів та органів державної влади з метою її подальшого використання на шкоду інтересам України.

Сьогодні вироком Деснянського районного суду м. Чернігова обвинуваченого визнано винним у скоєнні даних кримінальних правопорушень і засуджено до 9 років позбавлення волі.

 

Прес-служба прокуратури Чернігівської області
кількість переглядів: 1836