26.09.2018

Прокуратурою забезпечено дотримання вимог закону при призначенні покарання неповнолітньому

  

Вироком Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 18.04.2018 неповнолітнього жителя м. Прилуки визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КК України (розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб).

Судом призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 7 років без конфіскації майна.
Встановлено, що у листопаді 2017 року двоє неповнолітніх спільників, знаходячись неподалік магазину у м. Прилуки,  вчинили напад на потерпілого, поєднаний з насильством небезпечним для життя та заволоділи майном  останнього на загальну суму понад 4 тис грн.

Не погоджуючись із ухваленим  вироком, прокурором подано апеляційну скаргу про його скасування через неправильне застосування закону про кримінальну відповідальність.

Під час апеляційного розгляду прокурор довів, що судом першої інстанції не застосовано положення ст. 69-1 Кримінального кодексу України та призначено покарання, яке перевищує дві третини максимального строку.

Апеляційний суд погодився з прокурором та врахувавши визнання неповнолітнім своєї вини, щире каяття у вчиненому, а також добровільне  відшкодування завданої шкоди, змінив вирок суду першої інстанції.

Неповнолітнього правопорушника, з урахуванням вимог ст. 69-1КК України, засуджено до 6 років 6 місяців позбавлення волі без конфіскації майна.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

кількість переглядів: 740