10.01.2019

До прокуратури Чернігівської області у 2018 році звернулося майже 4 тисячі громадян

  

Прокурорами Чернігівщини значна увага приділяється розгляду звернень, запитів, а також особистому прийому громадян.
У 2018 році до органів прокуратури області надійшло 3,9 тис звернень, в тому числі 147 – від народних депутатів України. Визнано обґрунтованими та задоволено 16 звернень.

З вирішених переважають звернення з питань досудового розслідування – 2,4 тис, з яких більшість на дії і рішення слідчих поліції (583), з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – 174, з питань участі у кримінальному провадженні в суді – 67 та з інших напрямів прокурорської діяльності.

Незважаючи, що органи прокуратури законодавчо позбавлені функції нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина (загального нагляду), понад 2,2 тис звернень стосувалися питань, що належать до компетенції органів влади та контролю, тому відповідно до вимог законодавства їх скеровано для вирішення за належністю.

У прокуратурі області діє телефон «гарячої лінії» для прийому усних звернень, а також організовано прийом та розгляд скарг, які надійшли електронною поштою. Таких звернень  у 2018 році було майже 170.

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про звернення громадян» значна увага приділяється особистому прийому жителів Чернігівщини в регіоні їх проживання. З цією метою здійснено виїзди до всіх районів області.

Задля повного, об’єктивного та якісного вирішення кожного доводу, викладеного авторами звернень, прийом громадян безпосередньо здійснюють прокурор області та заступники відповідальні за певний напрям роботи, керівники структурних підрозділів та прокурори відділів.

У 2018 році на особистому прийомі прокурорами прийнято 1,7 тис громадян.

Робота на вказаному напрямі триває.

З графіком виїзних приймалень, а також розкладом прийому громадян у прокуратурі Чернігівської області можна ознайомитись у розділі «Приймальня громадян» на офіційному веб-сайті прокуратури області: https://chrg.gp.gov.ua/ua.

Подати електронне звернення до прокуратури області можна за адресою: zvern@chrg.gp.gov.ua.

Усні звернення приймаються за телефоном «гарячої лінії» (0462) 674-446, запити про надання публічної інформації (0462) 67 80 87.

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

кількість переглядів: 206