29.10.2019

Прокуратурою вживаються заходи щодо стягнення з перевізників коштів до бюджету

  

Однією з функцій прокуратури згідно із ст. 131-1 Конституції України є представництво інтересів держави у суді.

На виконання цієї функції органами прокуратури області у поточному році до суду заявлено понад 10 позовів в інтересах держави, переважна частина з яких судами вже розглянута та задоволена.

Натомість суди не завжди погоджуються з наявністю підстав для представництва органами прокуратури інтересів держави в суді у випадках бездіяльності інших державних органів, які спеціально уповноважені на здійснення владних повноважень у відповідній сфері.

Так, Господарський суд Чернігівської області 14.05.2019 залишив без розгляду позов Менської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті до фізичної особи - підприємця про стягнення до бюджету понад 21 тис грн плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговими транспортними засобами.

Своє рішення суд мотивував тим, що зазначений вище орган наділений повноваженнями самостійно звертатися до суду із позовними заявами про стягнення коштів. 

При цьому суд залишив поза увагою доводи прокурора, що свої повноваженнями Державна служба України з безпеки на транспорті упродовж тривалого часу не використовує, а держава не може бути позбавлена права на захист своїх інтересів у випадках коли спеціально уповноважені органи влади такий захист не здійснюють.

Рішенням Північного апеляційного господарського суду від 23.10.2019 задоволено апеляційну скаргу прокуратури області, ухвалу Господарського суду Чернігівської області скасовано, а справу направлено на новий судовий розгляд.

Необхідно зазначити, що відповідно до ст. 3 Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», плата за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, зараховується до державного дорожнього фонду, утвореного у складі спеціального фонду Державного бюджету України, з якого фінансуються видатки на виконання робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг загального користування.

Наведене питання є нагальним, оскільки за даними Державної служби України з безпеки на транспорті, 97% доріг у країні знаходяться в незадовільному стані, а 30% - у повністю зруйнованому. 

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

кількість переглядів: 296