Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
22.06.2020

Прокуратурою Чернігівської області підписано Меморандум про співпрацю з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області (фото)

  

22 червня 2020 відбулося підписання Меморандуму між прокуратурою Чернігівської області та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області (далі – Регіональний центр) про співпрацю у реалізації проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

Дотепер проєкт був пілотним і за сприяння фонду ООН ЮНІСЕФ діяв у шести областях України: Донецькій, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській та Харківській.

Спільним наказом Генерального прокурора та Міністра юстиції України його запроваджено на всій території України.

Метою підписання меморандуму є забезпечення організації скоординованої та ефективної комунікації між прокуратурою області та Регіональним центром в реалізації програми, у рамках якої неповнолітньому, який вперше підозрюється у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, може бути запропоновано пройти процедуру відновлення. Тобто – примиритися з потерпілим за участі адвоката системи безоплатної правової допомоги, який виступатиме у ролі посередника (медіатора). Процедура передбачає визнання неповнолітнім факту вчинення злочину, відшкодування збитків, надання підозрюваним та потерпілим згоди на участь у процедурі відновлення.

«Дитина, яка в силу певних обставин вчинила злочин, отримає шанс обрати правильний життєвий шлях. В Україні  вже є позитивні приклади дії програми. Тому нашим основним завданням є виведення неповнолітніх з кримінального провадження на ранніх стадіях та вжиття узгоджених заходів для їх ресоціалізації, щоб запобігти повторному вчиненню злочинів», - відмітив прокурор Чернігівської області Андрій Парусов.

Прокурор області зауважив, що дія такої програми сприятиме усуненню причин, що спонукають підлітків до вчинення протиправних дій, зниженню рівня злочинності та подоланню таких загроз як булінг, суїциди, домашнє насильство, а також створить умови для усвідомлення неповнолітніми відповідальності за свої вчинки та наслідків скоєного.

Директор Регіонального центру Ірина Протченко висловила готовність до співпраці. Заявила, що дітям, які вперше вчинили правопорушення, необхідно допомогти повернутися у суспільство. Це і є головним завданням відновного правосуддя.

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

кількість переглядів: 1378