12.08.2020

Чернігівський апеляційний суд підтримав вимоги прокурора щодо розгляду справи про вибуття із державної власності 60 га земель поза конкурсною процедурою

  

Чернігівський апеляційний суд 04.08.2020 задовольнив скаргу прокурора, в якій він просив скасувати ухвалу місцевого суду. З’ясовано, що суд першої інстанції безпідставно відмовив у розгляді позову прокуратури з процедурних питань, у зв’язку з чим прокурор оскаржив ухвалу до апеляційної інстанції.

З огляду на обґрунтоване задоволення скарги, позов прокурора про визнання недійсним наказу Держгеокадастру області та договору оренди земельної ділянки, буде розглянутий місцевим судом по суті позовних вимог.

Нагадаємо, прокурорами встановлено, що фізична особа на підставі наказу Держгеокадастру отримала в оренду земельну ділянку для ведення фермерського господарства площею 60 га. Проте після реєстрації речового права на землю, в цей же день право користування земельною ділянкою передано особою агропромисловому підприємству на підставі договору суборенди.

Відтак, набуття майнових прав на 60 га землі відбулося поза процедурою земельних торгів та не мало на меті її фактичне використання для ведення фермерського господарства.
   
Прес-служба прокуратури Чернігівської області

кількість переглядів: 156