31.08.2021

Удаваний правочин. Прокуратура через суд вимагає визнати недійсним договір про обробіток 246 га землі у Новгород-Сіверському районі

      

Новгород-Сіверська окружна прокуратура  звернулася з позовом до суду в інтересах держави в особі Новгород-Сіверської міської ради, Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області до                 ДП «Новгород – Сіверське лісове господарство» та ПП «Новгород-Сіверські аграрні інвестиції» про визнання недійсним договору про обробіток землі.

Подання прокуратурою даної позовної заяви обумовлено необхідністю захисту та відновлення порушених інтересів держави у сфері забезпечення законності при використанні землі державної та комунальної власності та передачі її в користування інших осіб.

Встановлено, що в січні поточного року між постійним користувачем землею – ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» та Приватним підприємством «Новгород-Сіверські аграрні інвестиції» було укладено договір про обробіток землі, предметом якого є земельні ділянки загальною площею  246 га, розташовані на території Новгород-Сіверського району.

Однак, за результатами детального опрацювання вказаного правочину було встановлено, що останній укладений між сторонами з порушенням вимог Господарського, Цивільного, Земельного кодексів України та Закону України «Про оренду землі», а також для приховування іншого правочину – договору оренди землі, що свідчить про його удаваність та є підставою для визнання недійсними у судовому порядку.

Реагуючи на виявлені порушення, захищаючи інтереси держави прокурором подано позов до суду, який на даний час перебуває на розгляді.


За інформацією Новгород-Сіверської окружної прокуратури

 

кількість переглядів: 658