02.11.2021

Прокуратура повернула державі понад 110 га земель водного фонду

   

Дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища є одним із пріоритетних напрямків діяльності органів прокуратури.

Реалізуючи представницькі повноваження Чернігівською окружною прокуратурою виявлено факт неналежного виконання одним із суб'єктів господарювання області зобов'язань щодо сплати орендних платежів за використання земельної ділянки з водним об’єктом та інженерними спорудами для вирощування риби загальною площею 113 га вартістю понад 100 млн грн.

Так, у 2005 році товариству передано в оренду земельну ділянку з водним об’єктом, розташовану на території Киїнської сільської ради Чернігівського району. Однак, користуючись землею та водоймою, відповідач порушував істотні умови договору і допустив заборгованість зі сплати орендної плати. Внаслідок невиконання умов договору оренди протягом 2019-2020 років в орендаря накопичився борг у розмірі майже 50 тис грн.

З метою поновлення інтересів держави прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення заборгованості з орендної плати та розірвання договору оренди. Не зважаючи на сплату суб’єктом господарювання суми заборгованості під час розгляду справи в суді, 17.05.2021 оспорюваний договір судом розірвано.

З таким рішення суду не погодився відповідач та оскаржив його в апеляційному порядку.


За принципової позиції прокурора, забезпечивши надання переконливих доказів Північним апеляційним господарським судом апеляційну скаргу відповідача відхилено, рішення суду першої інстанції, яким задоволено позов окружного прокурора залишено без змін.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 577