Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
30.05.2023

Допомагав ворогу в проведенні підривної діяльності проти України – засуджено до 15 років позбавлення волі

  

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури Чернігівським районним судом визнано винним 52-річного мешканця с. Задеріївка Чернігівського району у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Вироком суду його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією усього належного йому на праві власності майна.

Прокурор у суді довів, що з кінця вересня 2022 року чоловік за грошову винагороду підтримував постійний зв'язок з представниками країни-агресора та надавав їм допомогу в проведенні підривної діяльності проти України. На виконання поставлених завдань він збирав інформацію про дислокацію, озброєння і переміщення підрозділів ЗСУ, Державної Прикордонної Служби України та стратегічно важливих об’єктів для ідентифікації їх на місцевості.

Зібрані проросійськи налаштованим місцевим мешканцем розвіддані передавались ворогу за допомогою месенджера Теlegram, після чого на його особистий рахунок здійснювався переказ коштів за виконану роботу.

До набрання вироком законної сили засуджений перебуватиме під вартою.

Викриття протиправної діяльності проводилось спільно зі співробітниками Управління СБУ в Чернігівській області.

Наразі вирок не набрав законної сили.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 363