Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
30.05.2023

Військовослужбовця Росії засуджено до 11 років позбавлення волі за погрози вбивством місцевого мешканця с. Ягідного

  

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду військовослужбовця РФ визнано винним у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Вироком суду його засуджено до 11 років позбавлення волі.

Прокурор у суді довів, що під час окупації села Ягідного Чернігівського району військовий країни-агресора жорстоко поводився з місцевим жителем. Обвинувачений проходив службу у військовій частині 55115, яка дислокується в м. Кизил Республіка Тива Російської Федерації.

Молодший сержант ЗС РФ вимагав від місцевого мешканця інформацію про розташування Збройних Сил України. Він відвів потерпілого за територію шкільного подвір’я та наказав стати спиною до бетонного забору. Не отримавши бажаних відповідей на численні запитання, з метою викликати страх та реальну загрозу для життя чоловіка, військовослужбовець РФ  здійснив чергу пострілів з автомата Калашникова прямо над його головою. Продовжуючи такий «допит», обвинувачений зірвав бойову гранату зі свого поясу та кинув прямо під ноги потерпілому. Такими діями він вчинив катування та завдав значних моральних страждань мирному мешканцю.

Після знущань військовий наказав потерпілому прослідувати до підвалу школи, в якому в якості «живого щита» утримувалося населення села.

Спеціальне досудове розслідування кримінального провадження здійснювалося слідчими Управління СБУ в Чернігівській області.

Наразі вирок не набрав законної сили.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 644