Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
27.06.2023

Постане перед судом за державну зраду та колабораційну діяльність

  

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 45-річного мешканця Харківської області за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, протягом травня-вересня 2022 року чоловік добровільно перейшов на бік ворога в період збройного конфлікту в умовах воєнного стану та вступив на службу у незаконному правоохоронному органі під назвою «Управление внутренних дел Временной гражданской администрации Харьковской области», створеному на тимчасово окупованій території, тим самим забезпечуючи становлення і зміцнення окупаційної влади російської федерації.

Обіймаючи вказану посаду, обвинувачений складав дактилоскопічні карти на громадян України, надавав окупаційній владі відомості щодо відомих йому осіб, які проходили службу в ЗСУ та СБУ, а також виконував поліцейські функції та інші незаконні завдання, поставлені представниками силових структур РФ.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчими п’ятого слідчого відділу (з дислокацією у місті Чернігові) Територіального управління ДБР.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути  піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено  в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 710