Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
18.08.2023

За клопотанням прокурорів арештовано земельні ділянки, які входять до пам’ятки археології місцевого значення поселення «Ялівщина»

  

За клопотанням прокурора Чернігівської окружної прокуратури, якою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного проведення земляних робіт на об'єкті археологічної спадщини (ч. 1 ст. 298 КК України) ухвалою слідчого судді Деснянського районного суду накладено арешт на земельні ділянки, які входять до пам’ятки археології місцевого значення – поселення «Ялівщина».

За даними слідства, на 22 земельних ділянках, загальною площею понад    3 га, які передавалися громадянам у власність в порядку паювання для ведення особистого селянського господарства, що входять до пам’ятки археології місцевого значення поселення «Ялівщина», на початку серпня 2023 року із залученням важкої спецтехніки проведено роботи щодо корчування дерев та іншої рослинності.

Як результат, внаслідок земляних робіт допущено зняття, а місцями і повне знищення стародавнього культурного шару та археологічних об’єктів.

За вказаними фактами Чернігівською окружною прокуратурою 01.08.2023 розпочато кримінальне провадження, що розслідується слідчими Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області та проведено ряд невідкладних слідчих дій.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

   

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 3477