Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
30.05.2024

Учасники організованої злочинної групи, які займалися вирощуванням та збутом тютюну постануть перед судом

  

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно трьох учасників організованої злочинної групи за фактами незаконного виготовлення тютюну, зберігання, транспортування з метою збуту та збуту тютюну, вчиненому організованою групою (ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 204, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України).

За даними слідства, чоловік, володіючи певними знаннями щодо виготовлення тютюну на основі тютюнового листя, у квітні 2023 року створив організовану групу, залучивши до неї двох своїх знайомих. Він налагодив злочинну схему з вирощування тютюну на території Прилуцького району, надавши у користування своїм спільникам земельну ділянку, нежитлові приміщення та необхідне обладнання для переробки та зберігання сировини.

Учасники організованої групи наймали та підвозили працівників, які не були обізнані про їх діяльність, для ручної обробки рослин, збору врожаю листя тютюну та виготовлення з нього махорки. Також, для транспортування зібраного листя залучали найманого водія, який доставляв його до складських приміщень для подальшої переробки та зберігання. Чоловіки періодично приїздили з метою контролю за роботою найманих працівників та визначення якості «продукції».

Готову махорку зловмисники реалізовували мешканцям Чернігівської області та різних регіонів України, розміщуючи оголошення в мережі Інтернет та пересилаючи мішки незаконно виготовленого тютюну за допомогою послуг мережі операторів поштового зв’язку.

Крім того, прагнучи збільшити обсяги прибутку, обвинувачені орендували торгове місце на території ринку в місті Чернігові та підшукали продавця для незаконної торгівлі махоркою.

Під час обшуків місць проживання, господарських та складських приміщень, торгового місця виявлено і вилучено 840 кг готової продукції, 1080 кг висушеного листя, підготовленого для подальшого виготовлення тютюну та махорки.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими СУ ГУНП в Чернігівській області за оперативного супроводу УСР в Чернігівській області ДСР НП.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 120