05.11.2024 У Чернігівській обласній прокуратурі розпочав роботу відділ організації підтримки потерпілих і свідків
Широкомасштабне вторгнення країни-агресора проти нашої держави cтало поштовхом для впровадження комплексної системи підтримки потерпілих і свідків від воєнних злочинів. Чернігівщина у перші дні повномасштабного вторгнення зазнала найбільших руйнувань, люди втратили житло, воєнними злочинами тисячам громадян завдано моральної, фізичної та майнової шкоди. За ініціативою Координаційного центру Офісу Генерального прокурора та підтримки міжнародних партнерів у Чернігівській обласній прокуратурі розпочав роботу новостворений відділ організації підтримки потерпілих і свідків. Створення відділу підтримки потерпілих та свідків в області, яка зазнала неабияких втрат внаслідок російської агресії є дуже важливим кроком для взаємодії потерпілих та свідків з правоохоронними та судовими органами, національними організаціями, у тому числі міжнародними, для відновлення порушених прав потерпілих, надання їм психологічної, медичної, правової та іншої необхідної підтримки та допомоги. Відділ працює з потерпілими та свідками воєнних злочинів, які вже мають відповідний процесуальний статус. Місією спеціального підрозділу є захист та швидка допомога постраждалим від воєнних злочинів, зміцнення їх довіри до правоохоронних органів, створення відчуття безпеки для кожного потерпілого та свідка.
Основними завданнями відділу під час здійснення комплексу заходів щодо підтримки потерпілих і свідків є: - забезпечення належної комунікації між потерпілим (свідком) та прокурорами у кримінальних провадженнях, іншими державними органами та установами, міжнародними та національними організаціями, що забезпечують підтримку потерпілих і свідків; - надання відповідно до індивідуально визначених потреб потерпілих і свідків правничої, психологічної, медичної, гуманітарної допомоги та комплексної соціально-психологічної підтримки; - інформування про доступні послуги у територіальних громадах щодо можливостей отримання допомоги, зокрема медичної, гуманітарної, тимчасового розміщення (проживання), державних виплат, отримання компенсацій та репарацій за завдану шкоду; - вжиття заходів з метою недопущення повторної травматизації та інше. Робота нового відділу побудована на фаховому, чуйному та людяному ставленні до потерпілих і свідків від воєнних злочинів.
Важливо щоб кожен потерпілий та свідок відчували себе в безпеці, отримували належну повагу щодо себе та повну інформацію про свої права, мали доступ до інформації щодо свого кримінального провадження, а також відчували, що координатори їх чують, розуміють та готові прийти на допомогу. Взаємодія з потерпілими і свідками воєнних злочинів проводиться лише за їх згодою та з дотриманням принципу конфіденційності. Вони завжди мають право відмовитись від подальшої співпраці. Звернутися за допомогою до координатора відділу можна:
- надіславши листа із зазначенням контактної інформації для зворотнього зв’язку на електронну адресу: [email protected] (24/7). Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури |
кількість переглядів: 238
|