Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
06.09.2021

Ухилення від сплати соціального внеску на понад 2 млн грн. Підозрюється керівник державного дослідного господарства

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури колишньому керівнику одного з державних дослідних підприємств Національної академії аграрних наук України на Чернігівщині повідомлено підозру за ч. 1 ст. 212-1 КК України (у спосіб, передбачений ст. 135 КПК України).

Як встановлено розслідуванням, керівник підприємства протягом 2019-2020 років умисно ухилився від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на загальну суму понад 2,1 млн грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах.

Досудове розслідування триває.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Довідково:

Загалом у поточному році за процесуального керівництва обласної прокуратури слідчими СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області закінчено розслідування у 18 кримінальних провадженнях, у яких до суду направлено обвинувальні акти.

Зокрема, судом розглянуто кримінальне провадження  за ч. 3 ст. 212 КК України що ухилення від сплати податку на додану вартість на суму 11,5 млн. грн. За наслідками судового розгляду винесено обвинувальний вирок та задоволено позов прокурора.

Крім того, вперше за останні 3 роки до суду направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні, пов’язаному із легалізацією грошових коштів на суму 2, 9 млн грн., отриманих від реалізації фальсифікованої алкогольної продукції (за ч. 1 ст. 204, ч. 1 ст. 209 КК України).

Забезпечено відшкодування у ході досудового розслідування заподіяних злочинами збитків на загальну суму 7, 2 млн. грн.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 923