Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
27.07.2017

Прокуратурою Чернігівської області 24.07.2017 підведено підсумки роботи у першому півріччі 2017 року

У прокуратурі області 21 липня відбулася нарада, на якій обговорено результати роботи у першому півріччі 2017 року.

У заході взяли участь перший заступник та заступники прокурора області, керівники структурних підрозділів прокуратури області, місцевих прокуратур та їх заступники, начальники відділів.

Прокурор області Володимир Комашко зазначив, що в умовах складних соціально-політичних процесів у державі, динамічних законодавчих змін, системного реформування відомства та правоохоронної системи органами прокуратури області загалом вжито низку важливих організаційних заходів, спрямованих на розв’язання проблемних питань прокурорської та слідчої діяльності, ефективну реалізацію визначених законом повноважень на всіх напрямах роботи.

Зокрема, скоординованими зусиллями правоохоронних органів збережено позитивну динаміку та досягнуто подальшої стабілізації злочинності. Її рівень зменшився більш ніж на 8%, у тому числі особливо тяжкі злочини – на 11%, тяжкі – на 17,4%, проти життя та здоров’я особи – на 12,4%. Суттєво знизилась кількість злочинів проти власності (-12,6%), на 40,5% зменшилася кількість злочинів, вчинених неповнолітніми.

Покращено роботу правоохоронців з виявлення злочинів у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин. Більш ніж утричі обліковано кримінальних правопорушень, пов’язаних з їх незаконним збутом (з 19 до 67).

Вищою від загальнодержавної є питома вага розшуканих злочинців (22,6%, у державі 15%) та безвісно відсутніх осіб (26,2% проти 21,7%).

Посилено ефективність роботи правоохоронних органів регіону з викриття кримінальних корупційних правопорушень (19 проти 16), з них у бюджетній системі 8, у сфері земельних відносин, охорони довкілля та паливно-енергетичного комплексу по одному.

Продовжено започатковану в другому півріччі минулого року практику, спрямовану на суттєву активізацію роботи з виявлення злочинів за фактами незаконної порубки лісу, реалізації незаконно отриманої деревини. До суду направлено 13 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях цієї категорії, що більш ніж утричі перевищує їх кількість за аналогічний період минулого року (4).  

На території області затримано 13 (6) осіб з метою подальшої екстрадиції. Забезпечено фактичну передачу компетентним органам іноземних держав 8 (4), які перебували в міжнародному розшуку. Передано для здійснення досудового розслідування компетентним органам іноземних держав 3 кримінальні провадження із 4 по Україні.

Найбільшою у державі є кількість закінчених органами безпеки кримінальних проваджень (31% проти 10%).

Органами фіскальної служби вперше з 2004 року до суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом (із 6 по Україні). У закінчених слідчими цього органу кримінальних провадженнях забезпечено високий рівень відшкодування збитків, у тому числі завданих інтересам держави (5,4 млн. грн. проти 1,6 млн. грн. у минулому році – 7 доробок у державі).

Слідчими прокуратури області до суду направлено 19 обвинувальних актів, 11 з них відносно 17 осіб – про корупційні правопорушення (у 1 півріччі минулого року – 8 стосовно 10 осіб).

Посилено результативність роботи на пріоритетних напрямах. До суду направлено 3 обвинувальні акти стосовно 3 осіб про кримінальні правопорушення у бюджетній сфері та 1 стосовно 2 осіб у земельній. Ще 3 обвинувальні акти відносно 4 осіб скеровано до суду про злочини, пов’язані з лісокористуванням.

Майже вдвічі більше направлено до суду протоколів про адміністративні корупційні правопорушення (84), них 17 – відносно посадових осіб третьої категорії, 14 – четвертої. Підвищено ефективність роботи щодо притягнення до відповідальності посадових та службових осіб, які вчинили правопорушення у сфері земельних відносин (12 проти 1), у бюджетній системі (13 проти 5).

Забезпечено ефективну реалізацію представницьких повноважень. Задоволено позовів на понад 109 млн грн. (у минулому році – на 45), з них у сфері земельних правовідносин – майже на 100 млн грн (17 млн грн).  Добровільно відшкодовано за закритими справами майже 8 млн грн.

Повернуто та попереджено незаконне відчуження більш ніж 2,5 тис га земель, що майже втричі більше ніж у минулому році та є одним з найвищих доробків у державі.

Проте прокурор області зауважив, що незважаючи на позитивні тенденції у роботі, є нагальні питання, які потребують невідкладного вирішення.

Із доповідями стосовно конкретних результатів роботи у поточному році  виступили перший заступник та заступники прокурора області, які детально, зупинилися на напрацюваннях та проблемних аспектах.

Заслухано керівників місцевих прокуратур та начальників відділів щодо наявних недоліків у роботі та шляхів їх вирішення.

За результатами наради визначено додаткові заходи, спрямовані на підвищення ефективності роботи органів прокуратури області.