Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
16.09.2016

Суд присяжних підтримав принципову позицію прокурора та засудив двох жінок за вбивство до довічного позбавлення волі та до 15 років – неповнолітнього

Прокурорами відділу ювенальної юстиції прокуратури області забезпечено підтримання державного обвинувачення у кримінальному провадженні щодо трьох осіб, серед яких один неповнолітніх, у вчиненні умисного вбивства за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів та особливою жорстокістю.
Судовий розгляд кримінального провадження здійснювався судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.
Завдяки виваженому, обґрунтованому та послідовному наданні суду державними обвинувачами беззаперечних доказів вину жителів Бахмацького району у вчиненні ними інкримінованих злочинів доведено в повному обсязі.
Як встановлено, у жовтні 2015 року двоє жінок та неповнолітній, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, з метою заволодіння майном проникли до житла пенсіонерок (1920 та 1926 року народження), що в с. Софіївка Ічнянського району та протягом тривалого часу наносили їм удари (близько тридцяти) по різним частинам тіла, спричиняли термічні опіки шкіри, що завдавало їм фізичний біль та страждання.
Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень потерпілі померли на місці події. 
Реалізуючи корисливі мотиви, обвинувачені заволоділи грошима в сумі 3,6 тис грн та майном (документами, орденами і медалями).
Ухвалюючи рішення суд погодився із принциповою позицією прокурора щодо призначення максимальної міри покарання за вчинення інкримінованих  злочинів.
Вироком Ічнянського районного суду від 09.09.2016 двоє дорослих осіб визнано винними у втягненні неповнолітнього у злочинну діяльність, розбої та  умисному вбивстві при обтяжуючих обставинах (ч. 1 ст. 304, ч. 4 ст. 187, п. п. 1, 4, 6, 12 ч. 2 ст. 115 КК України) та засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.
Неповнолітнього визнано винним у розбої, умисному вбивстві при  обтяжуючих обставинах та викраденні документів (ч. 4 ст. 187, п. п. 1, 4, 6, 12   ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 357 КК України) та призначено покарання у вигляді   15 років позбавлення волі.
На користь потерпілих стягнуто моральну шкоду в сумі 300 тис грн.
 
Прес-служба прокуратури Чернігівської області

4ernigiv.info/strichka/27908-na-chernigovschine-ubiycy-babushek-prigovoreny-k-pozhiznennomu-zaklyucheniyu.html

кількість переглядів: 2123