Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
16.02.2018

Апеляційний суд підтвердив правомірність вимог прокуратури Чернігівської області про зобов’язання лісокористувача відшкодувати 1,7 млн грн збитків, завданих незаконною вирубкою 460 дерев

Завдяки принциповій позиції прокуратури Чернігівської області Київський апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу відповідача, а рішення місцевого господарського суду про стягнення на користь держави  1,7 млн грн збитків, завданих незаконною  вирубкою дерев, без змін. 
Підставою для розгляду справи в суді стали результати перевірки Держекоінспекції в області, якою зафіксовано факт незаконної вирубки дочірнім агролісогосподарським спеціалізованим підприємством, що є постійним лісокористувачем, 460 дерев сосни та акації білої поза межами ділянки, передбаченої для вирубки без лісорубного квитка.
Внаслідок таких дій  заподіяно збитків на суму 1 ,7 млн грн. З метою їх відшкодування уповноважений орган державного контролю звернувся з позовом до суду. Зважаючи на актуальність справи та розмір заподіяних збитків, прокурором здійснено вступ у розгляд даної справи на стороні позивача.
За активної участі прокурора, господарським судом визнано факт порушення постійним лісокористувачем природоохоронного законодавства та повністю спростовано висновок експерта, наданих у ході проведення експертного дослідження за клопотанням представника відповідача.
Як наслідок, рішенням суду в грудні 2017 року позов задоволено та зобов’язано лісокористувача відшкодувати 1,7 млн грн, завданої шкоди шляхом перерахування коштів до спеціального фонду Державного бюджету України.
Правову позицію прокурором доведено і в суді апеляційної інстанції. 
Рішення суду набрало законної сили.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
 
Джерело:

кількість переглядів: 1914