15.05.2018

Прокуратурою області у судовому порядку доведено протиправність оформлення права власності на нерухоме майно шляхом постановлення незаконного судового рішення

  

Органами прокуратури області систематично вивчаються рішення, розміщені у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Зокрема установлено, що рішенням одного із районних судів області за фізичною особою визнано право власності на нерухоме майно – ангар площею понад 450 кв. м.

При ухваленні рішення судом враховано лише інформацію сільської ради, на території якої знаходиться вказане майно, та відомості громадянина щодо набуття нерухомості на підставі договору купівлі-продажу.

Ураховуючи положення цивільного законодавства щодо набувальної давності, суд визнав право власності на вказане майно за фізичною особою.

Разом з цим, в порушення вимог законодавства судом не надано належної оцінки достовірності та обґрунтованості фактів на підтвердження відкритості володіння цим майном, несплати протягом тривалого часу платежів до бюджету за фактичне використання земельної ділянки, здійснення господарської діяльності протягом понад 10 років та без повідомлення про це відповідних органів державної влади.

Вивченням доводів судового рішення та співставленням інформацій, які надавалися органом місцевого самоврядування державним підприємствам, установам та організаціям, у т.ч. правоохоронним органам, установлено значні невідповідності з даними, наданими суду.

Наведене стало підставою до оскарження вказаного судового рішення в апеляційному порядку.

Доводи прокуратури області підтримано судом апеляційної інстанції, постановою суду від 14.05.2018 незаконне судове рішення районного суду скасовано, у задоволенні позову про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю відмовлено.

Прес-служба прокуратури області

кількість переглядів: 331