Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
27.03.2024

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

  

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Прокурор у суді довів, що у березні 2022 року старший лейтенант зс рф, який обіймав посаду командира танкового взводу, та його підлеглий – сержант зс рф, командир танку, перебуваючи в селі Ольшана Прилуцького району, розстріляли з автоматичної зброї два цивільні автомобілі, які не становили для них жодної загрози.

В одному з транспортних засобів двоє чоловіків везли хліб та продукти харчування жителям Ічнянської ОТГ, а в іншому – двоє жителів Ічні їхали до лікарні в місто Прилуки. У результаті розстрілу водії та пасажири загинули на місці події.

Крім того, військовослужбовці зс рф заволоділи мобільними телефонами потерпілих.

Відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, цивільні особи перебувають під захистом та не можуть бути об’єктами нападу.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчими Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області.

Наразі вирок не набрав законної сили.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 105