Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
08.05.2024

Ексдепутата Чернігівської міської ради судитимуть за сприяння незаконному переправленню військовозобов’язаних за кордон через систему "Шлях"

  

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно ексдепутата Чернігівської міської ради за фактами сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчиненому з корисливих мотивів за попередньою змовою групою осіб, повторно, перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 332 КК України).

За даними слідства, чоловік, використовуючи наявні у нього повноваження і можливості керівника громадської організації під час дії воєнного стану організував разом зі спільниками за грошову винагороду у розмірі від 50 тис. грн до 164 тис. грн схему сприяння незаконному переправленню через державний кордон України військовозобов’язаних осіб.

З метою безперешкодного перетину державного кордону чоловіками упродовж липня-грудня 2022 року на адресу Мінінфраструктури від громадської організації надходили листи з недостовірними відомостями для неправомірного внесення даних до системи «Шлях».

У результаті злочинних дій обвинуваченого військовозабов’язані особи призовного віку, ухиляючись від мобілізації, виїхали за кордон як водії, які нібито здійснюють перевезення гуманітарних та медичних вантажів для потреб Збройних сил та інших військових формувань, а також населення України. В свою чергу, жодної гуманітарної допомоги вони не доставили та до України до цього не поверталися.

Таким чином, вказані дії призвели до перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, ускладнюючи їх комплектування військовослужбовцями шляхом призову на військову службу на основі загального військового обов’язку, а також підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності.

Досудове розслідування здійснювалося слідчим відділом Управління СБУ в Чернігівській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 109