Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
12.07.2021

Прокуратура повертає багатоквартирний будинок Козелецькій ОТГ. ВІДЕО

Господарським судом Чернігівської області задоволено позов Козелецької окружної прокуратури в інтересах Козелецької селищної ради про скасування державної реєстрації та припинення права власності суб’єкта господарювання на об’єкт незавершеного будівництва – багатоквартирний  житловий будинок, орієнтовною вартістю 22 млн грн.


Підставою для звернення прокурора до суду стало те, що будівельна організація, яка у 2015 році на підставі договору про спільну діяльність із Козелецькою селищною радою взяла на себе зобов’язання щодо добудови та здачі в експлуатацію недобудованого житлового будинку у смт. Козелець, що перебував у комунальній власності, але до проведення будівельних робіт так і не приступила. Натомість поза волею власника - територіальної громади, організація здійснила реєстрацію за собою права власності на об’єкт будівництва.


Таким чином об’єкт незавершеного будівництва вибув із комунальної власності Козелецької об’єднаної територіальної громади, а збільшення житлового фонду, як це передбачалося договором про спільну діяльність, не відбулося.


Суд погодився з доводами прокуратури, що державна реєстрація права власності за суб’єктом господарювання була здійснена з порушенням норм чинного законодавства, а вибуття у такий спосіб майна із комунальної власності суперечить інтересам держави, які повністю збігаються з інтересами Козелецької об’єднаної територіальної громади.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 1018