10.09.2021

5 років позбавлення волі за умисні тяжкі тілесні ушкодження, завдані чоловіку. Засуджено дружину постраждалого

  

Колегія суддів Чернігівського апеляційного суду за скаргою прокурора скасувала в частині призначеного покарання вирок одного з районних судів області.

Вироком суду першої інстанції жительці одного з сіл, у минулому Ріпкинського району, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого), призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК України звільнено від його відбування з випробуванням.

У судовому засіданні підтверджено, що обвинувачена у серпні 2017 року у ранковий час у стані алкогольного сп’яніння з мотивів особистих неприязних відносин умисно завдала удар ножем чоловіку груди, заподіявши тяжкі тілесні ушкодження у виді проникаючого поранення з ушкодженням аорти та гемотораксом, від яких він через кілька днів помер.

Під час апеляційного розгляду прокурором доведено, що місцевий суд при ухваленні вироку не врахував, що обвинувачена у стані алкогольного сп’яніння вчинила тяжкий умисний злочин проти життя, у результаті чого обірвалося життя людини. Також залишено поза увагою відсутність критичного ставлення до власних дій, так як обвинувачена наполягала на випадковому, а не умисному заподіянні тілесних ушкоджень.

Апеляційний суд погодився з доводами сторони обвинувачення та засудив винну особу до 5 років позбавлення волі.

Вирок набрав законної сили.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 740