Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
18.05.2023

Прокурором стягнуто понад 1 млн грн бюджетних коштів

  

Рішенням Господарського суду Чернігівської області задоволено позов Чернігівської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Північного офісу Державної аудиторської служби України та Управління житлово-комунального господарства до енергопостачальної організації про визнання недійсними додаткових угод, укладених до договору про закупівлю електричної енергії, та стягнуто до місцевого бюджету 1,2 млн грн надмірно сплачених на їх виконання коштів.

Судом підтримано позицію прокурора, що укладання між сторонами чотирьох додаткових угод свідчить про нераціональне і неефективне використання бюджетних коштів і створює загрозу порушення інтересів держави у бюджетній сфері.

Укладення додаткових угод щодо суттєвої зміни вартості електричної енергії  (збільшення на 38 % та зменшення обсягу її постачання на понад 16 %) за відсутності для цього підстав, визначених Законом, спотворює результати торгів та нівелює економію, яку було отримано під час підписання договору. Можливість зміни ціни договору внаслідок недобросовісних дій сторони договору робить результат закупівлі невизначеним та тягне за собою неефективне використання бюджетних коштів, що є прямим порушенням принципів процедури закупівлі, визначених преамбулою та ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі».

Надавши належну оцінку доводам та, враховуючи обґрунтованість вимог прокурора, а також очевидне порушення норм бюджетного законодавства, оскаржувані додаткові угоди визнано судом недійсними, безпідставно отримані енергопостачальною організацією кошти стягнуто до бюджету.

Пресслужба Чернігівскої обласної прокуратури

кількість переглядів: 967